Klasa Ib bierze udział w Parafialnym Konkursie Palm Wielkanocnych

Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych klasa Ib razem z rodzicami pod kierunkiem wychowawcy p. Doroty Gubernat-Mikos postanowiła wziąć udział w corocznym Parafialnym Konkursie Palm Wielkanocnych organizowanym przy Parafii MBS
w Dąbrowie Tarnowskiej na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.
Uczniowie klasy Ib razem z rodzicami wykonali przepiękne różnokolorowe kwiaty z bibuły (ok. 200 szt.), które były głównym elementem dekoracyjnym palmy.

Dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci oraz rodziców  powstała piękna
6- metrowa palma wielkanocna zdobiona nie tylko kwiatami ale również bukszpanem, wierzbowymi baziami, której wykonanie trwało ok. 6-u godzin. Wielkanocny konkurs stworzył okazję do zbiorowej aktywności artystycznej, oraz zdobywania wiedzy na temat  zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm i wykorzystania tradycyjnych metod i materiałów.

D. Gubernat-Mikos