Ogólnopolski Konkurs Plastyczny" Przyrządy Mikołaja Kopernika"

Przyrządy astronomiczne Mikołaja Kopernika” to tegoroczne hasło Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, który został zorganizowany przez świetlicę szkolną Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Była to już VII edycja konkursu, który stawia sobie za cel przybliżenie sylwetki patrona naszej szkoły sławnego Polaka Mikołaja Kopernika, a także poszerzenie wiedzy z dziedziny astronomii wśród dzieci. Pomysłodawczynie konkursu p. Małgorzata Gawlik i p. Jadwiga Miśmiały nie lada problem w rozstrzygnięciu i przyznaniu czołowych miejsc. Z całej Polski wpłynęło ponad 300 wielobarwnych, niezwykle interesujących prac plastycznych przedstawiających Mikołaja Kopernika przy pracy.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i odbywał się w czterech kategoriach: klasy I - III, klasy IV - VI, klasy VII - VIII oraz świetlice szkolne.

Kapituła oceniająca podczas pracy zwracała uwagę nie tylko na walory artystyczne prac, ale również kładła duży nacisk na zgodność z tematem.

Jury nagrodziło następujących uczniów:

Kategoria klasy I-III

Malwina Spietz  Szkoła Podstawowa nr 36 w Bielsku - Białej, woj. śląskie

Maja Tutakowska  Szkoła Podstawowa nr1 w Lęborku woj. pomorskie

Zuzanna Jaszczokt  Szkoła Podstawowa nr 2 w Bielsku - Podlaskim, woj.podlaskie

Krzysztof Skwarnecki  Szkoła Podstawowa nr 17 w Pabianicach, woj.łódzkie

Lena Gaida  Szkoła Podstawowa nr 7 w Rudzie Śląskiej, woj. śląskie

Patrycja Smuszkiewicz  Szkoła Podstawowa w Mikołajowicach, woj. małopolskie

Antoni Makowski  Szkoła Podstawowa nr 16 w Warszawie, woj. mazowieckie

kategoria klasy IV-VI

I miejsce

Julia Tarnowska  Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół miejskich w Jaśle, woj. podkarpackie

Szymon Bieś  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, woj. małopolskie

II miejsce

Cyprian Ochodek  Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, woj. śląskie

Kacper Szczepanik,  Zespół Szkół w Trzebosi, woj. podkarpackie

Kacper Opala, Szkoła Podstawowa w Kończewie, woj. pomorskie

Szymon Stawosz  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, woj. małopolskie

Patrycja Sporek  Szkoła Podstawowa w Wadowicach, woj. małopolskie

Michał Henzel Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim, woj. podkarpackie

klasy VII-VIII

Dagmara Kowalik  Szkoła Podstawowa w Korzeniowie woj. podkarpackie

Zuzanna Duniec  Szkoła Podstawowa nr 21 w Krakowie, woj. małopolskie

Julia Łukaszuk  Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku, woj. pomorskie

Julia Maluty  Szkoła Podstawowa nr 21 w Krakowie, woj. małopolskie

Agata Olesińska  Szkoła Podstawowa nr 3, z Oddział Integracyjnymi w Żyrardowie, woj. mazowieckie

wyróżnienie

Magdalena Dawidowicz  Szkoła Podstawowa nr 29 w Olsztynie, woj. warmińsko-mazurskie

Adrianna Sitarska  Szkoła Podstawowa w Sękocinie woj. mazowieckie

świetlice szkolne

Julia Płotka  Szkoła Podstawowa nr 1 w Lęborku, woj. pomorskie

Zuzanna Rogóz  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, woj. małopolskie

Jeremiasz Wieczorek  Szkoła Podstawowa nr 36 w Bielsku - Białej, woj. śląskie

Maria Zarębska  Szkoła Podstawowa nr 11 w Tarnowie, woj. małopolskie

11 marca br. w PSP nr 2 zostały wręczone nagrody i dyplomy dla uczniów dąbrowskiej „dwójki” przez dyrektor szkoły Annę Fido, burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego oraz kierownik świetlicy Małgorzatę Gawlik.

Organizatorzy serdecznie gratulują i dziękują wszystkim dzieciom, nauczycielom za zaangażowanie, pomysłowość artystyczną i ogrom włożonej pracy przy przygotowaniu prac konkursowych!!!

Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztofa Kaczmarskiego, który był pod ogromnym wrażeniem przesłanych prac.

Nagrody i dyplomy ufundowane przez Dyrektor szkoły Annę Fido dla nagrodzonych i wyróżnionych uczniów zostały już przesłane pocztą.Fotorelację z przebiegu uroczystości można obejrzeć na stronie internetowej PSP NR 2 lub Facebooku :)

Zwycięzcom gratulujemy !!! Zapraszamy za rok!

M.Gawlik