Z LUDZKICH SERC BUDOWANA JEST AFRYKA

Polska Fundacja Dla Afryki z Krakowa przesłała na ręce Szkolnego Koła PCK sprawozdanie z działalności za 2018 rok. Dzięki pomocy ofiarodawców udało się zrealizować 29 projektów.
Warto przypomnieć ,że nasi uczniowie wsparli akcję budowy domu dla dzieci ulicy z Madagaskaru oraz na dożywianie ubogich z tego kraju.
Jak podano w ulotce fundacji na afrykańskim kontynencie już za 1 zł można uratować ludzkie życie kupując porcję soli leczniczej. Żyjące w biednych krajach dzieci wykonują często prace, np.robiąc pranie w przeliczeniu za 5 gr polskich.
Tym bardziej dziękujemy za każde wsparcie i nie marnujmy pożywienia, bo na świecie wielu ludzi cierpi z powodu głodu.

SK PCK wraz z op.K.Wójcik