Tydzień planowania kariery zawodowej „W PSP2 uczeń wybór ma”.

Tydzień planowania kariery zawodowej w PSP nr 2 jest podsumowaniem wszelkich wcześniejszych działań w zakresie doradztwa zawodowego. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach, wykładach i indywidualnych konsultacjach dot. trafnego wyboru szkoły zgodnie z ich możliwościami, predyspozycjami i zainteresowaniami. Uczniowie klas VIII i III gimnazjalnych spotkali się z pułkownikiem Edmundem Tyszka i komisarzem Witoldem Łopata, którzy zapoznali uczniów z profesją i charakterystyką żołnierza oraz policjanta. Podzielili się wieloletnim doświadczeniem i udzielili cennych wskazówek.

Kolejnym krokiem był cykl spotkań ze szkołami ponadpodstawowymi, które zaprezentowały oferty edukacyjne.

Gościli u nas: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 I LO im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. KK. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Przedstawiciele wspomnianych szkół zaprezentowali możliwości dalszego kształcenia i zdobywania wykształcenia i kwalifikacji. Przed nami wyjazd na „Festiwal zawodów” do Krakowa i zmierzenie się z wyborem szkoły.

Uczniom życzymy rozważnych i trafnych wyborów.

R.Jadam-Lechowicz