Uczniowie klas 1 odwiedzili mobilną wystawę zorganizowaną przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Naukowiej – bo o nim mowa zachwycił pierwszoklasistów. Mobilna wystawa – w formie ciężarówki, zawierająca eksponaty interaktywne, była miejscem prowadzenia zajęć edukacyjnych przez animatorów MCN, na tematy dotyczące powietrza. Liczne eksponaty ukazujące zjawiska w kontekście nauk o Ziemi, nauk medycznych, biologicznych, fizycznych, chemicznych oraz technicznych pozwoliły dzieciom zobaczyć, poczuć i doświadczyć wartość jaką jest powietrze w codziennym ich życiu. Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość skorzystania z takiej wartościowej lekcji.

E.Więcek, A.Lichorobiec