Ach! Co za noc! Niezwykła noc!

Środowiskowa Wieczornica Seniora stała się tradycją w naszej szkole. Dnia 31 stycznia 2019 roku o godzinie 17:00 odbyło się przedstawienie pod hasłem: „Ach! Co za noc! Niezwykła noc!”, przygotowane z myślą o wszystkich Babciach i Dziadkach. Występ przygotowali uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem swoich wychowawców: p. Ewy Więcek, p. Doroty Gubernat-Mikos i p. Agnieszki Lichorobiec. Na uroczystość przybyli zaproszeni przez Dyrekcję Szkoły goście. Wśród nich Ci najważniejsi dla małych aktorów, czyli kochani Dziadkowie, a także przedstawiciele władz lokalnych i dąbrowskich instytucji, emerytowani nauczyciele naszej szkoły, dąbrowskiej parafii oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zjawili się też niezawodni Rodzice pierwszoklasistów, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości oraz podczas jej trwania.

Uroczystość otworzyła Dyrektor Anna Fido, witając jej uczestników i kierując ciepłe słowa uznania oraz wyrazy szacunku i wdzięczności do wszystkich seniorów. Wychowawczynie oraz dzieci włożyły całe swoje serca w to, by wszystko było idealnie. Najpierw Śnieżynki zatańczyły taniec, który wprowadził nastrój do dalszej części. Tegoroczne jasełka były wyjątkowe. Aktorzy spisali się doskonale! Dzieci z ogromnym skupieniem wygłaszały swoje role opowiadając cudowną historię Narodzenia Pańskiego przeplataną klimatycznymi piosenkami nawiązującymi do odgrywanych scen. Byli pastuszkowie, Anioły, zagubione owieczki i baranki, pilnujący porządku owczarek, w szopce Józef z Maryją ze zwierzętami, chorzy, gwiazda betlejemska, Trzej Królowie, diabeł przebrany za niedźwiedzia i cały chór śnieżynek. W występie brali udział wszyscy uczniowie klas pierwszych. Popłynęło wiele łez wzruszenia. Dziadkowie, rodzice oraz wszyscy zaproszeni goście byli zachwyceni i w wielkim skupieniu obejrzeli występ nagradzając dzieci gromkimi brawami.

Ach, to była niezwykła noc! Pełna ciepła, rodzinnej atmosfery, miłości i wzruszeń. Na zakończenie uczniowie wygłosili wiersze, zaśpiewali piosenkę oraz wręczyli przygotowane prezenty dla swoich dziadków. Siedząc razem przy stołach pełnych pysznych, domowych wypieków i popijając ciepłą zimową herbatę po prostu byliśmy razem. Było słodko, miło. To były te najważniejsze do zapamiętania dla dzieci chwile.

Dużą niespodzianką był zespół, który przybył na Wieczornicę z inicjatywy nauczyciela muzyki Kamila Banasia. Hucznie i z przytupem akompaniowali wszystkim do zaśpiewania „Sto lat!” dla zebranych gości. Szkolny katecheta ks. Rafał Ciecieręga, jak zawsze, z zaangażowaniem prowadził w szkole świąteczne kolędowanie.

Wszystko co dobre szybko się kończy i tak było i tym razem. Ale bez obaw, za rok znów się spotkamy na Środowiskowej Wieczornicy Seniora w Dwójce!

Zdjęcia wykonane przez p.Monikę Kremską

A. Lichorobiec, E. Więcek