^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Święto Szkoły

Na niebie błyszczą gwiazd miliony,

Noc jak atrament, świat uśpiony,lśni galaktyki srebrny dzwon.

W obserwatorium czuwa on. 

W. Ścisłowski „Astronom”

 

 

 

 10 stycznia br. uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym dniu uczniowie nie mieli zajęć lekcyjnych, żeby móc w pełni świętować urodziny naszej szkoły oraz zbliżający się dzień urodzin naszego patrona - Mikołaja Kopernika.

Obchody święta rozpoczęły się od szkolnej akademii, podczas której uczniowie klasy IV c, IV d, i IV e przedstawili kilka scenek z życia wielkiego astronoma od narodzin, aż po czas wydania drukiem dzieła
„O obrotach sfer niebieskich”. Występ był urozmaicony piosenkami przygotowanymi przez pana Kamila Banasia. Nad całością czuwały wychowawczynie klas, pani Marta Smolicha, pani Anna Krawczyk, pani Marzanna Pikul.

Potem uczniowie uczestniczyli w spotkaniach klasowych przygotowanych przez rodziców oraz we wspólnej zabawie tanecznej prowadzonej przez wodzirejów. W przerwie pomiędzy tańcami można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Najmłodsi uczniowie bardzo chętnie pozowali do nich w swoich bajkowych strojach.

Święto było doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych, do miłych spotkań z rodzicami i do zabawy, która zawsze wszystkich jednoczy. 

Galeria

M.Smolicha, A.Krawczyk, M.Pikul

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.