"Pogotowie literackie" w PSP nr 2

14 grudnia 2018 r. uczniów klas pierwszych PSP nr 2 odwiedziło „Pogotowie literackie”. Zajęcia prowadziły panie z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie – Filia w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dzieci zostały „przebadane” pod kątem znajomości bajek i baśni oraz zainteresowań czytelniczych. Panie z pogotowia sprawdzały wzrok i słuchały czy serduszka dzieci dobrze biją dla książek. Każdy uczeń otrzymał receptę z zaleceniami: wypożyczyć książkę z biblioteki i czytać codziennie 20 minut. Potem pierwszoklasiści oglądali „leki z bibliotecznej apteki” oraz samodzielnie zdobili zakładki w postaci moli książkowych. Na zakończenie odbyło się pasowanie na czytelników, którego dokonały panie z Biblioteki Szkolnej.

Zajęcia były bardzo ciekawe i dzieci z zainteresowaniem brały w nich udział. Niektórzy już od razu pytali czy zapisane na receptach tytuły książek będzie można wypożyczyć. W przyszłości planujemy zaprosić panie do przeprowadzenia podobnych zajęć wśród starszych uczniów.

M.Pikul