Kolędnicy Misyjni

W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia w parafii Dąbrowa Tarnowska miało miejsce uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych. Jak co roku społeczność naszej szkoły włączyła się w misyjne kolędowanie.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 27 grudnia przebrani za Maryję, Józefa, Anioła oraz przedstawicieli krajów misyjnych w Azji, Afryki i Ameryki Południowej odwiedzali domy prywatne jak i urzędy Dąbrowy Tarnowskiej, by w krótkiej scence opowiedzieć o życiu swoich rówieśników w krajach misyjnych. Kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami będą wspierać swoich rówieśników mieszkających w Rwandzie i Burundi.

Hasłem tegorocznej kolędy były słowa „Suma yatiyawi sana munapxta”. Oznaczają one wezwanie: „Głośmy Dobrą Nowinę”, a pochodzą z języka aymara, który jest używany w Boliwii, gdzie tarnowscy misjonarze pracują już od ponad 25 lat.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas miło przyjmowali i za ofiary złożone na rzecz misji.

W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować uczniom za: radość, zapał, uśmiech i trud. Rodzicom za przygotowanie pięknych stroi, skarbonek gwiazd i za zaufanie.

A.Krawczyk