Przedświąteczny wyjazd do Krakowa

Dnia  19 grudnia 2018r. uczniowie kl.4a,4b,4c,5a,5b,5c udali się  do Krakowa, gdzie obejrzeli spektakl komediowy pt. Chory
z urojenia.W roli głównej wystąpił znany aktor teatralny i komediowy Andrzej Grabowski .

Sztukę wystawiono w Teatrze im.Juliusza Słowackiego,który w tym roku obchodzi Jubileusz 125-lecia swego istnienia.
Następnie dzieci udały się do Fabryki Cukierków Ciuciu Cukier Artist w myśl zasady Coś dla ducha i dla ciała,gdzie uczestniczyli w warsztatach cukierniczych wyrabiając własne lizaki,rozwiązując quizy.
Każdy z uczestników otrzymał też Dyplom Młodego Karmelarza.
Pobyt w Krakowie był także okazją do zwiedzania dawnego stołecznego miasta -uczniowie zobaczyli m.in.Barbakan ,Pomnik Grunwaldzki,Bramę Floriańską,Kościół Mariacki i Sukiennice.
Na Rynku odbywał się kiermasz,tam uczniowie zakupili pamiątki.
Oczarowani pięknie udekorowanym przed Świętami Bożego Narodzenia Krakowem ,w miłym nastroju powróciliśmy do naszych domów.

K.Wójcik