Już w piątek na terenie miasta  z udziałem naszej szkoły rozpocznie się świętowanie Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dnia 09.11.2018 r. uczcimy w sposób szczególny rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Od godziny 12.00 rynek naszego miasta stanie się areną dla historii i kultury polskiej, a jednocześnie miejscem spotkania mieszkańców z minionymi czasami.

Wszyscy przebrani w stroje historyczne, uczniowie z flagami i uczestnicy poloneza wychodzą ze szkoły o godzinie 11.30.

O godzinie 12.00 rozpocznie się narodowy taniec polski - polonez przygotowany przez p. Beatę Chmielewską - nauczyciela Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, p. Kingę Gajek - nauczyciela Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz p. Agatę Włodarczyk - nauczyciela Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie w strojach galowych tanecznym krokiem okrążą rynek i w ten sposób dzieci, jako przyszłość Narodu oddadzą hołd przeszłości oraz bohaterom, którzy sto lat temu przyczynili się do wywalczenia suwerenności naszego kraju po przeszło stu latach rozbiorowej niewoli.

Potem centrum miasta cofnie się w czasie poprzez wieki - uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika przemaszerują pod oknami dąbrowskich kamienic w barwnym korowodzie postaci historycznych i pod  biało czerwonymi sztandarami.

Niech już tego dnia zacznie w naszych sercach budzić się Radość i Duma z odzyskanej wolności, o którą wcześniej i potem trzeba było tyle razy walczyć. Dziękujmy naszym przodkom za to, że dziś możemy z uśmiechem i serdecznością wyjść na ulicę jako wolni Polacy.

Niech będzie to nasze duchowe przygotowanie do tego, aby jedenastego listopada wspólnie ze wszystkimi wolnymi Polakami zaśpiewać również w samo południe nasz hymn narodowy.

Organizatorzy