Pieczemy paluchy ziemniaczane z klasą 4e

Do grona młodych kucharzy dołączyli uczniowie z klasy 4e, którzy w ubiegły czwartek przygotowali ziemniaczane paluchy. Radości z przygotowania chrupiących kotlecików z wędzonym boczkiem i żółtym serem było co niemiara. To także doskonały pomysł na przetworzenie, pozostałych z obiadu, ugotowanych ziemniaków.

Na zakończenie spotkania, wszyscy z ogromnym apetytem degustowali przygotowane paluchy, które były smaczniejsze niż zwykle, bo przyrządzone własnoręcznie.

Szkolne zajęcia kulinarne „Gotuj z pasją” są znakomitą okazją umożliwiającą uczniom poznawanie otaczającego świata. Dzieje się to poprzez osobiste doświadczenie, przeżywanie i zaangażowanie wielu zmysłów.

M.Gawlik