Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

W czwartek 11 października o godzinie 12.00 na sali gimnastycznej w budynku przy ul. Matejki 8 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Dzień ten jest pamiątką i rocznicą utworzenia w 1773 roku przez ostatniego króla Polski Komisji Edukacji Narodowej czyli centralnego organu władzy oświatowej zależnego od króla i od sejmu. Był to jedyny wówczas na świecie odpowiednik dzisiejszego ministerstwa oświaty publicznej. Potocznie nazwany Dniem Nauczyciela jest oficjalnie obchodzony w naszym kraju czternastego października każdego roku.

Sala gimnastyczna zapełniona była uczniami i gośćmi. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, Dyrektor CUW pani Marta Chrabąszcz, Inspektor ds. płac pani Henryka Światłowska, Dyrektor MBP pani Jadwiga Kusior oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Witold Reczek oraz nauczyciele emeryci.

Po rozpoczęciu części oficjalnej Dyrektor Szkoły, pani Anna Fido wygłosiła krótkie przemówienie, a głównym punktem uroczystości było rozdanie Nagród Burmistrza i Nagród Dyrektora nauczycielom naszej szkoły. Miały miejsce również przemówienia pana burmistrza, dyrektora CUWu i przewodniczącego Rady Rodziców.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. W tym roku klasy ósme wraz z chórem przygotowały lekki scenariusz, który miał za zadanie wywołać uśmiechy na twarzach odbiorców. I tak uczniowie przebrani za nauczycieli wraz z reprezentacją przebranych na wesoło uczniów rywalizowali ze sobą w żartobliwych konkurencjach o główną nagrodę – czyli dzień wolny czternastego października. Można było też zobaczyć brawurowo zagraną rolę wychowawczyni klasy podczas wywiadowczego spotkania kabaretowego z rodzicami.

Naładowani pozytywnymi emocjami i dobrym humorem goście i nauczyciele przeszli po akademii do pięknie zastawionych i udekorowanych stołów, aby przy wspólnym poczęstunku dzielić się wrażeniami przebytego dnia.

S.Bator