English is fun

Great to see you (again)!!! Dziś rozpoczął się drugi turnus letniej półkolonii w PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Zajęcia z języka angielskiego pt. „English is fun” wypełnione były grami i zabawami typu icebreakers, czyli lodołamaczami, aby poznać się lepiej, gdyż szeregi naszych uczestników zasilają w tej edycji koledzy i koleżanki z USA, Kanady
i Irlandii, co jest świetną okazją, by inspirować się nawzajem. Przygodę z językiem angielskim zainicjowaliśmy grą "Moving hat" ("Przemieszczający się kapelusz"). Kapelusz z zadaniami specjalnymi krążył w rytm muzyki z rak do rąk, by zatrzymać się przy jednym z dzieci i dać szansę wykonać wylosowane challenge, czyli wyzwanie. Była oczywiście dobrze znana zabawa „Hot Ball”, wykorzystująca znajomość zarówno kolorów, jak i liczb w różnych konfiguracjach. Nie zabrakło gry "Chinese whispers", czyli „Głuchego telefonu”. W zaciętej walce dwóch drużyn (żeńskiej i męskiej) zdobywano punkty w następujących kategoriach: zwierzęta, rośliny, zabawki, artykuły spożywcze, liczby, kolory. Zawsze sprawdzające się zwierzęce kalambury językowe ("Charades")
i tym razem pobudziły wyobraźnię i kreatywność dziewcząt oraz chłopców. Czas minął w mgnieniu oka. Było super, a jutro będzie jeszcze lepiej!

Magdalena Bobro

iQ Edukacja Humanistyczno-Lingwistyczna