Żywa lekcja bankowości

Dnia 10 lutego uczniowie klasy Va – członkowie SKO wraz z jego opiekunem
p.Justyną Wójtowicz, złożyli wizytę w siedzibie Banku PKO BP.

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Banku PKO BP – p. Małgorzaty Hojdo oraz innych pracowników, uczniowie zwiedzili Oddział Banku oraz zapoznali się ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach. Wizytę  rozpoczęli w sali konferencyjnej, gdzie sama p.Dyrektor przedstawiła krótką prezentację. Przybliżono wszystkim  pojęcia takie jak:  bank, bankomat, kredyt, waluta, lokata, oprocentowanie, karta bankomatowa.
Po wysłuchanej prezentacji, uczniowie zostali oprowadzeni po banku oraz pokazano im wszystkie ważniejsze jego zakamarki. Z wielką ciekawością SKO-wicze mogli przyglądać się wypłacaniu pieniędzy z bankomatu za pomocą telefonu komórkowego.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz wszystkim pracownikom Banku PKO BP w Dąbrowie Tarnowskiej za miłe spotkanie.

J.Wójtowicz