Sukcesy językowe naszych uczennic

26 kwietnia 2018 roku Gabriela Fido oraz Kinga Janusiewicz z klasy III bG reprezentowały naszą szkołę w V edycji Powiatowego Konkursu Językowego „ I Ty możesz zostać Poliglotą”. Konkurs ten jest organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Gruszowie Wielkim i sprawdza umiejętności uczniów w zakresie języka angielskiego oraz niemieckiego. Kinga Janusiewicz zdobyła w nim IV miejsce!

Ponadto, uczestnicy wzięli udział w dodatkowym konkursie wiedzy o osadnictwie w Stanach Zjednoczonych i zagadnieniach polonijnych. Najbardziej imponującą wiedzą w tej dziedzinie wykazały się uczennice naszej szkoły zdobywając najwyższe lokaty: Kinga Janusiewicz I miejsce oraz Gabriela Fido II miejsce.

Uczennice do konkursu przygotowywały p. Aneta Garbarz oraz p. Monika Golonka. Gratulujemy!

M.Golonka