Fotorelacja z rekolekcji

W dniach od 14 do 16 marca  uczniowie naszej szkoły, przeżywali rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. Rafał Igielski  z parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu, były wikariusz naszej parafii.  Rekolekcje wielkopostne były prowadzone w dwóch grupach wiekowych.      W klasach I-V tematem przewodnim było „Buduj dom na skale!”, natomiast w klasach VI- VII i II – III gimnazjalnych  „Przyjdź Duchu Święty!”.

Podczas rekolekcji w klasach I-V towarzyszył nam tekst ewangelii o domu na skale. Przez trzy dni kościół parafialny był terenem budowy, na którym wraz z „ekipami budowlanymi” stawialiśmy dom na skale i szukaliśmy odpowiedzi na pytania księdza  rekolekcjonisty:  O co należy zadbać w trakcie budowy i czego się strzec?, Czego nie powinno zabraknąć w projekcie domu, by nie runął? Co jest jego rzeczywistym fundamentem? Co to znaczy budować na skale? Centrum i szczytem naszych rekolekcji była wspólnie przeżyta Eucharystia. Nieodłącznym zaś elementem wszystkich dni rekolekcyjnych  była nauka piosenek i  radosne śpiewanie  przy akompaniamencie gitary s. Magdaleny i scholii Dzieci Maryi.

Niewątpliwie rekolekcje są czasem potrzebnym do wejrzenia w głąb siebie, ożywienia wiary i dobrego przygotowania się na Święta Wielkiej Nocy. Jesteśmy wdzięczni księdzu Rafałowi za ten czas łaski i ufamy, że Boże Słowo wyda obfity plon w naszym życiu.

Serdecznie dziękujemyWszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych rekolekcji: Dyrekcji naszej szkoły, Wychowawcom i nauczycielom za życzliwą współpracę i  opiekę nad dziećmi podczas ich trwania.
Fotogaleria- strona Parafii

A.Krawczyk