^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klas I-III mieli możliwość obejrzenia części niezwykłej kolekcji lalek, której właścicielką jest Pani Agnieszka Ciećko – mama uczennicy z klasy Ia

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klas I-III mieli możliwość obejrzenia części niezwykłej kolekcji lalek, której właścicielką jest Pani Agnieszka Ciećko – mama uczennicy z klasy I a. Cały zbiór liczy ponad trzysta sztuk, a do szkoły udało się przywieźć tylko jego część. 
Prezentacja zbiorów rozpoczęła się od opowieści o początkach kolekcji i historii niektórych lalek. Podczas słuchania uczniowie mogli zobaczyć lalki bardzo stare, bo pochodzące aż z czasów przedwojennych, a także lalki współczesne marki Reborn, przypominające nowonarodzone dzieci. Najcenniejszym okazem pokazanym w szkole była lalka żydowska w oryginalnym stroju oraz z charakterystycznym znakiem - gwiazdą Dawida. Jedna z zaprezentowanych lalek należała do Pani Barbary Stępnik – emerytowanej nauczycielki klas I-III. Pani Basia bawiła się nią, gdy była małą dziewczynką. 
Oprócz zabawek Pani Agnieszka przyniosła ze sobą z domowej biblioteki bardzo stare książki, które są pamiątką z lat dziecinnych. Zwróciła uwagę, że te książki wiąż żyją, bo dalej są chętnie czytane w rodzinie przez kolejne pokolenia. Wierszyki i opowieści zapisane na pożółkłych i nieco poszarpanych kartkach wciąż z jednakową siłą bawią i skłaniają do śmiechu. Dzieci mogły o tym szybko się przekonać słuchając fragmentów zabawnych utworów. 
Na zakończenie Pani Agnieszka zaprosiła wszystkich do obejrzenia całej kolekcji, która znajduje się przy jej domu. Jako wielka miłośniczka książek gorąco zachęcała do czytania przy każdej okazji. Opowiadała o zaletach książek, a w szczególności o rozwijaniu przez nie wyobraźni potrzebnej przez całe lata nauki szkolnej i dorosłego życia. Podziwiamy piękne hobby i życzymy Pani Agnieszce otwarcia w Dąbrowie Tarnowskiej … „Muzeum lalki”.

Galeria

M.Pikul

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.