Biblioteczne walentynki

Walentynki, to nie tylko czas obdarowywania się drobnymi upominkami i wyznawania sobie uczuć. To także dobry czas, żeby sięgnąć po książkę, pełną pięknych i wzniosłych słów o miłości i przyjaźni.

Zapraszamy do bliższego poznania dzieł, z których płyną najpiękniejsze i najgłębsze przemyślenia na temat najważniejszej cnoty – miłości.

W bibliotece znajduje się również wystawka książek, których bohaterowie, m.in. przeżywają pierwsze uniesienia serca
i zawierają przyjaźnie. Poniżej zamieszczamy wszystkie cytaty
i sentencje, które znalazły się w serduszkach. Poczytajmy!

Cytaty i sentencje o miłości

Opracowanie: Biblioteka szkolna