Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików

lucznictwoBardzo miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie lokaty w Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików w łucznictwie. Jonasz Głowacz został brązowym medalistą, natomiast Maja Bartoń i Julia Tumanowicz zdobyły srebro w drużynie. Gratulujemy!!

Sukces w Tarnowskim Konkursie Chemicznym

Karol Łużecki z 8b został finalistą Tarnowskiego Konkursu Chemicznego.
W etapie eliminacyjnym brało udział około 250 uczniów, a Karol znalazł się w gronie 15 najlepszych !
Gratulujemy !!!
konkurschemiczny2konkurschemiczny

Magia wielkanocnej korespondencji świetlicowej

zyczeniaswiateczna

Świetliki otrzymują kartki świąteczne z życzeniami i niezmiernie się nimi cieszymy. Kolejne życzenia oraz przepięknie wykonane kartki wywołują u naszych świetlików ogromną radość i niegasnący uśmiech na twarzach. W ramach akcji świetlicowej wymiany kartek wielkanocnych dołączane są również pocztówki z różnych miejscowości, co sprawia, że nasz album pozdrowień świetlicowych coraz bardziej się poszerza.
Jest niezwykle inspirujące, że możemy tak aktywnie działać poprzez pisanie i adresowanie kartek, choć niestety jest to sposób korespondencji, który powoli odchodzi w zapomnienie, ustępując miejsca komunikacji wirtualnej. Ta magia wymiany kartek zachowuje swoje piękno dzięki wsparciu naszej niesamowitej pani dyrektor Annie Fido, za co chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność. Dzięki Jej zaangażowaniu i pomocy nasza społeczność świetlicowa może cieszyć się tym wyjątkowym doświadczeniem, które z każdym rokiem staje się coraz bardziej wyjątkowe.

“Dzisiaj wielkie święto mamy, ekoklasę otwieramy! ” - Otwarcie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej.

ekopracownia

“Kto zna działanie przyrody, ten żyje z nią w zgodzie.”
Dnia 25 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej miało miejsce uroczyste otwarcie ekopracowni.
Pracownia powstała w ramach projektu „małE KrOki, duże zmiany – tak w Dąbrowie zarządzamy” napisanego przez Urząd Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, pana Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Krzysztofa Kaczmarskiego. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 49 800 zł, w tym 44 800 zł to kwota otrzymanej dotacji. Pozyskane środki zostały wykorzystane do gruntownej modernizacji pracowni biologicznej. Zakres prac obejmował: malowanie ścian, wymianę oświetlenia, rolet okiennych,montaż fototapety, zakup mebli, a także wyposażenie pracowni, m.in. w tablicę interaktywną oraz profesjonalny mikroskop cyfrowy. Dzięki zainstalowaniu klimatyzatora zajęcia w ekopracowni będą czystą przyjemnością bez względu na porę roku.
Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego powitania gości. W tym szczególnym dla dąbrowskiej “Dwójki “ wydarzeniu udział wzięli: Małopolski Kurator Oświaty p. dr Gabriela Olszowska, Przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowisk i Gospodarki Wodnej w Krakowie p. Piotr Skrzyniarz, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztof Kaczmarski, Starosta Dąbrowski p. Lesław Wieczorek, Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej p. Stanisław Ryczek, Kierownik Inwestycji i Zamówień Publicznych UM w Dąbrowie Tarnowskiej p. Witold Reczek, Przedstawiciel Nadleśnictwa Nadleśniczy p. Krzysztof Majka, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Wiesław Mendys, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych oraz Przewodnicząca Rady Powiatu p. Marta Chrabąszcz, Dyrektorzy i reprezentanci szkół i przedszkoli: p. Dorota Długoń, p. Marcin Jarzwiec, p. Bogusław Marek, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Anna Jastrzębiec- Witowska, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Bober, Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców p. Edyta Lustofin, Skarbnik Rady Rodziców p. Monika Kremska, Pani Redaktor dr Urszula Skórka, nauczyciele, pracownicy administracji, uczniowie i rodzice.
Pani Dyrektor szkoły Anna Fido, w swoim przemówieniu, podkreśliła wagę edukacji ekologicznej oraz znaczenie nowoczesnych pracowni przyrodniczych. Wyraziła również wdzięczność dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania ekopracowni.
Następnie odbyła się prelekcja zatytułowana “Ekołąka” wygłoszona przez Nadleśniczego p. Krzysztofa Majkę, dzięki której uczniowie dowiedzieli się, jakie gatunki roślin i owadów można spotkać na łąkach w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej.
Uroczystego przecięcia wstęgi i symbolicznego otwarcia ekopracowni dokonali: Przedstawiciel Organu Nadzorującego – Małopolski Kurator Oświaty p. dr Gabriela Olszowska, Przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie p. Piotr Skrzyniarz, Przedstawiciel Organu Prowadzącego Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztof Kaczmarski, Dyrektor Szkoły p. Anna Fido, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Bober oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Maja Sternal. Był to moment pełen radości i dumy.
Podczas uroczystości, uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi mieli okazję uczestniczyć w pierwszych zajęciach w ekopracowni przeprowadzonych przez nauczycielkę biologii p. Dorotę Wielgus. Podczas tych zajęć wykorzystano nowoczesny sprzęt oraz pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu. Uczniowie byli zachwyceni możliwościami, jakie daje im ta nowa pracownia.
Na zakończenie uroczystości wszyscy goście zostali poczęstowani ekotortem i ekoprzekąskami oraz otrzymali drobne ekoprezenty. Dodatkowo, jedna z uczennic zaśpiewała specjalnie na tę okazję napisaną ekopiosenkę, zachęcającą do dbania o środowisko. Niech słowa “dbajmy o naszą planetę, bo to jedyny dom, jaki mamy” inspirują nas do podejmowania nowych wyzwań w dziedzinie edukacji ekologicznej.
Na koniec Pani Dyrektor Anna Fido złożyła wszystkim zebranym gościom życzenia świąteczne.