Kolejny rok „ Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”

W październiku 2012r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, którego realizację zakończymy w marcu 2014r.

Głównym założeniem projektu jest kształcenie oraz promocja poczucia bezpieczeństwa w szkole i w jej otoczeniu. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przy wsparciu Dyrektora szkoły, pedagoga oraz koordynatorów projektu podjęli i kontynuują w bieżącym roku szkolnym wiele czynności mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa dzieci.

Dążymy także do zweryfikowania sposobu myślenia uczniów na temat przemocy i jej skutków, co powinno zaowocować zmianą ich zachowania oraz rezygnacją z jakiejkolwiek przemocy wobec kolegów.

Stopień realizacji wszystkich zadań związanych ze Zintegrowaną Polityką Bezpieczeństwa prowadzony jest dwutorowo. Pierwszy etap odbywa się na poziomie naszej szkoły, która dokonuje oceny efektywności podejmowanych działań. Drugi etap natomiast odbywa się w formie audytu przedcertyfikacyjnego dokonywanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie i ma miejsce raz w roku w miesiącach maj – czerwiec.

Naszym zmaganiom patronują instytucje odpowiedzialne za poprawę ogólnie pojętego bezpieczeństwa, a wszelkie nasze działania w tym zakresie zmierzają do otrzymania Certyfikatu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”, który jest dokumentem prestiżowym przyznawanym na czas określony.

Koordynator M.Gawlik