Spotkanie koordynatorów projektu „Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa

W miesiącu czerwcu na terenie naszej szkoły został przeprowadzony audyt przez Zespół Certyfikujący z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w ramach uczestnictwa w projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Z audytu został sporządzony protokół w formie arkusza oceny. Na jego podstawie szkoła ma szansę uzyskać „Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”.

Audyt, podczas którego sprawdzono poziom bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły odbył się w asyście nadkom. Izabeli Ciarki, st. sierż. Beaty Wcisło,  młodszego aspiranta Pawła Kantora (jednego z partnerów projektu) dyrektora szkoły p. Anny Fido,  wicedyrektor p. Małgorzaty Wódki oraz koordynatorów projektu p. Małgorzaty Gawlik, p Renaty Jadam – Lechowicz.

Warunkiem  uzyskania certyfikatu jest stworzenie  kompleksowego systemem działań opartego na wzajemnej współpracy szkoły z różnymi instytucjami i organizacjami, w tym samorządem lokalnym i policją, dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa, profilaktyka i eliminowanie zjawisk antyspołecznych i patologicznych. Sądzimy, że nam się to udało.

Koordynator projektu: Małgorzata Gawlik