Światowy Dzień Tolerancji w świetlicy

Świetlica szkolna obchodziła Świtowy Dzień Tolerancji pod hasłem „Tolerancja zbliża ludzi”. Głównym celem tego dnia było kształtowanie u uczniów postaw akceptacji i tolerancji oraz poszanowania praw innych.

Świetliki wysłuchały bajki terapeutycznej i na jej podstawie została przeprowadzona dyskusja, której wynikiem było stworzenie definicji tolerancji. W trakcie zajęć ustalili także granice tolerancji, ponieważ godzenie się na wszystko, to tolerancja źle pojęta. Nie wolno zgadzać się na coś, co szkodzi drugiemu człowiekowi. Dzieci z klas II i III wykonały „drzewko tolerancji” (będzie to stała ekspozycja świetlicy przypominająca o zasadach tolerancji ), a dzieci z klas I ślicznie wymalowały kolorowanki tematyczne.

T. Giza, M. Gawlik