Odblaskowe Biegające Dyktando

odblaskowedyktando

Uczniowie klas 2-3 wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu — odblaskowym biegającym dyktandzie! Na początku zajęć podzielili się na grupy czteroosobowe. W każdej grupie jedna para pisała, a druga czytała i dyktowała tekst. Kto pierwszy skończył dyktando, ten wygrywał!
Podczas dyktanda uczniowie uczyli się o bezpieczeństwie na drodze, a szczególnie o znaczeniu noszenia odblasków. Wszyscy uczniowie z entuzjazmem podchodzili do zadania, a różnorodne tematy dyktand dostarczyły im radości i wiedzy.
Przykładowe dyktando "Bezpieczny Jaś" opowiadało o tym, jak Jaś poszedł do szkoły w odblaskowej kamizelce, co pomogło mu być widocznym na drodze. Uczniowie poznali, jak ważne jest noszenie odblasków, nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Babcia i dziadek, którzy również brali udział w wydarzeniu, podzielili się swoimi doświadczeniami, podkreślając, że odblaski są niezbędne o każdej porze dnia.
W trakcie zabawy dzieci mogły doświadczyć zasad ruchu drogowego i zrozumieć, jak odblaski wpływają na ich bezpieczeństwo. Uczniowie dowiedzieli się, że noszenie odblasków znacznie zwiększa widoczność pieszych i rowerzystów, co może uratować życie.
Wszystkim towarzyszył dobry nastrój oraz rywalizacja, która zachęcała do współpracy w grupach. Uczniowie uczyli się nie tylko pisać, ale także słuchać i wspierać się nawzajem. Każda grupa miała swoją strategię, a radość z osiągnięcia celu była wspólna.
Na zakończenie wydarzenia uczniowie otrzymali odblaskowe gadżety, które przypominały im o nauce i bezpieczeństwie. Był to wspaniały dzień, pełen emocji, nauki i zabawy, który na pewno pozostanie w pamięci uczniów.
M.Gawlik, A.Magoń