Świetliki Obchodziły Dzień Osób Niepełnosprawnych

niepelnosprawniDZIEN

Dnia 1 grudnia uczniowie ze Świetlicy Szkolnej zorganizowali specjalne wydarzenie z okazji obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Nasi kreatywni uczniowie przygotowali niezwykły plakat, na którym znalazły się istotne informacje dotyczące różnych rodzajów niepełnosprawności. Podczas tego wyjątkowego spotkania omówiliśmy, jak możemy wspierać osoby niepełnosprawne w naszym otoczeniu, zdając sobie sprawę, że są one częścią naszej społeczności i zasługują na zrozumienie oraz wsparcie. Na pięknie wykonanym plakacie znalazły się informacje, które pomagają zrozumieć różnorodność sytuacji osób niepełnosprawnych. Dzięki temu spotkaniu, uczniowie nie tylko zdobyli wiedzę na temat różnych rodzajów niepełnosprawności, ale również dowiedzieli się, w jaki sposób mogą pomagać i być wsparciem dla tych osób. Warto pamiętać, że osoby niepełnosprawne są częścią naszego społeczeństwa, i mają one takie same prawa do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Wspólnie z uczniami ze świetlicy, pragniemy podkreślić, że najważniejsze jest zauważenie ich obecności, zrozumienie ich potrzeb oraz gotowość do udzielenia pomocy.
Dziękujemy świetlikom za zaangażowanie w to ważne przedsięwzięcie oraz za inspirację do refleksji nad tym, jak możemy działać, aby uczynić naszą szkołę i społeczność bardziej przyjazną dla wszystkich.
Pamiętajmy, że jedynie razem możemy stworzyć otwarte i wspierające środowisko, w którym każdy może czuć się akceptowany i doceniony.
Nauczyciele świetlicy