Niebiańskie Spektakle w Szkolnej Świetlicy: „Kosmiczne Dobre Maniery”

Kosmiczne Dobre Maniery

Niebiańskie Spektakle w Szkolnej Świetlicy: „Kosmiczne Dobre Maniery” z Mikołajem Kopernikiem na Czele!
Wspaniałe wydarzenie miało miejsce w szkolnej świetlicy! Odwiedził nas teatrzyk kukiełkowy ze spektaklem „Kosmiczne dobre manier”, który został przygotowany przez panie Anie, bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Spektakl ten opowiadał o grzecznościowych zwrotach w przestrzeni międzyplanetarnej, zabawiając jednocześnie i edukując naszych świetlików. Na zakończenie występu niespodzianka! Na scenę wszedł sam Mikołaj Kopernik, aby uczestniczyć w spektaklu. Uczniowie mieli okazję spotkać się z legendarnym astronomem i dowiedzieć się więcej o jego życiu oraz odkryciach, które zmieniły nasze postrzeganie wszechświata. Dodatkowo, podczas tego wyjątkowego spotkania, świetliki mieli możliwość zapoznania się z lekturką o tytule „Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku”, napisaną przez Katarzynę Ziemnicką i Pawła Ziemnickiego. Ta fascynująca książka przybliżyła im historię naszego patrona szkoły. To spotkanie było jednym z wielu związanych z ogłoszeniem roku 2023 jako Rokiem Mikołaja Kopernika. Dzięki takim wydarzeniom nasi uczniowie mają szansę zgłębiać wiedzę na temat wielkich postaci z historii nauki i kultury, inspirując się ich dokonaniami i wartościami.
M. Gawlik, A, Augustyńska