Świetliki obchodzą nietypowe święto - Dzień Strażaka!

dzienstrazaka

Świetliki obchodziły kolejny nietypowy dzień, świętując Dzień Strażaka. Podczas tej wyjątkowej okazji miały możliwość poznać, czym zajmują się strażacy i jakiej pomocy możemy od nich oczekiwać. Dowiedziały się, że strażacy są wyszkoleni w zakresie gaszenia pożarów, udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz ratowania ludzi w różnych sytuacjach kryzysowych. Jeden z najważniejszych tematów, który omówiliśmy, to numer alarmowy 112. To numer telefonu, który możemy zadzwonić w sytuacji zagrożenia, aby wezwać pomoc strażaków oraz inne służby ratunkowe. Podczas naszych rozmów dowiedzieliśmy się również, jak ciężką pracą zajmują się strażacy i jak wiele poświęceń wymaga ich praca. Są gotowi poświęcić swój czas i bezpieczeństwo, aby chronić innych ludzi i zapobiegać katastrofom. Doceniamy ich odwagę i determinację. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia, postanowiliśmy wykonać kolorowe kartki dla naszych lokalnych dąbrowskich strażaków. Na kartkach umieściliśmy serdeczne podziękowania za ich trudną pracę oraz bezinteresowną pomoc, jaką świadczą społeczeństwu. Dzień Strażaka był wspaniałą okazją dla nas, świetlików, aby lepiej poznać rolę i znaczenie strażaków w społeczeństwie. Doceniamy ich heroizm i gotowość do działania w sytuacjach awaryjnych.
M. Gawlik, J. Wróbel, E. Więcek