Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

kubusiowe mruczanki18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu misia zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko. Świetliki również pamiętały o urodzinach Kubusia i w dniu dzisiejszym rozpoczęły obchody tego wyjątkowego święta. Odwiedziła nas Pani ze szkolnej biblioteki, która przypomniała historię misia i jego przyjaciół. Dzieci wysłuchały fragmentów powieści A.A.Milne "Kubuś Puchatek", rozwiązywały zagadki słowne, malowały portrety Kubusia Puchatka. Miś o bardzo małym rozumku jest skarbnicą złotych myśli, które warto w tym dniu przypomnieć.