Świetliki wybrały się w kolejną podróż po Francji

francjakolejnapodrozDziś świetliki zrealizowały kolejne zadanie z innowacji pedagogicznej “Europa i Ja” i przeniosły się do pięknej malowniczej Francji. W tej podróży towarzyszyli nam uczniowie z klasy IIIb wraz z wychowawczynią Renatą Nadolską. W rolę przewodnika wcieliła Laly, która urodziła się we Francji a od roku jest uczennicą naszej szkoły. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, na których między innymi uczyły się liczyć do dziesięciu w języku francuskim, wysłuchały informacji o zabytkach i mogły skosztować naleśników francuskich. Ponadto poznały charakterystyczny dla Francuzów strój, w który ubrała się Oliwia. Dziękujemy rodzicom Laly za przygotowanie dla wszystkich uczniów poczęstunku w postaci francuskich naleśniczków.

M. Gawlik, R. Nadolska