Europa i Ja #Francja #Świetlica szkolna

francjaW roku szkolnym 2022/2023 w świetlicy szkolnej realizowana jest innowacja pedagogiczna o nazwie „Europa i ja” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego o tej samej nazwie, autorstwa Ilony Broniszewskiej. Założeniem innowacji jest poznanie przez uczniów wybranego kraju Europy, jego symboli, języka, sztuki, kultury, muzyki, kuchni, przyrody, a także kształtowanie postawy tolerancji i szacunku wobec obywateli oraz kultury i tradycji innych państw europejskich. W tym tygodniu odbyliśmy podróż do Francji. Na początku zobaczyliśmy na mapie, gdzie leży Francja oraz poznaliśmy jej symbole narodowe – flagę, godło i wysłuchaliśmy hymnu. Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem flagii Francji. Zadania 1 zaliczone. Super.

M.Gawlik