Program PoczytajMy w świetlicy

Świetliki  rozwijały zainteresowania  czytelnicze poprzez realizacje programu "PoczytajMy",  Zajęcia odbywały się cyklicznie raz w tygodniu w grupie drugiej.
            Zaczęliśmy od czytania wierszy Jana Brzechwy. Zajęcia urozmaicały różne zabawy ruchowe, prace plastyczne, zgadywanki, rozsypanki i inscenizacje znanych utworów dziecięcych. Dzieci chętnie brały udział w spotkaniach, były bardzo aktywne i zaangażowane w to co działo się podczas zajęć. Oj działo się, omówiliśmy w ten sposób  twórczość Tuwima i Brzechwy. Zajęcia przeprowadzone w ramach realizacji programu pozwoliły dzieciom ciekawie i atrakcyjnie spędzić czas z książką.

M. Gawlik