Dzień kredki

kredkaswietlica

22 listopada obchodzimy Dzień Kredki, która jest pierwszym narzędziem twórczym trafiającym w ręce dziecka i bliską krewną kredy tablicowej. Przy pomocy kolorowych kredek można popuścić wodze fantazji i wyczarować wszystko, co tylko podpowie nam wyobraźnia.
Ten dzień był w naszej świetlicy pełen atrakcji, z kredką w roli głównej. Zaśpiewaliśmy piosenkę Kolorowe kredki i obejrzeliśmy film animowany pt. Zaczarowany ołówek. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy ozdobne zakładki do książek w kształcie kredek. Przygotowaliśmy również jesienną wystawkę, której głównym elementem były drzewa, których liście wystrugaliśmy temperówką z naszych różnobarwnych kredek znalezionych w piórniku.
Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie karaoke, który odbył się pod hasłem: Chodź, pomaluj mój świat. Wszyscy uczniowie wykazali dużą pomysłowość i kreatywność podczas wspólnych działań.
M.Gawlik, J.Wróbel