DZIEŃ DENTYSTY W ŚWIETLICY

dentysta

Dzień Dentysty obchodzimy 5 marca. Święto to powstało, by uhonorować pracę dentystów, ale także po to, by zachęcić do profilaktyki dentystycznej.
Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie ze stomatologami Państwem Michaliną i Tomaszem Zdanowskimi, rodzicami naszej uczennicy Zosi Zdanowskiej.Na co dzień Państwo Zdanowscy przyjmują pacjentów małych i dużych w naszej dąbrowskiej przychodni zdrowia. Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej, a także zachęcali do wizyt z gabinecie stomatologicznym. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca stomatologa. Wielu boi się stomatologa niczym zjawy z najstraszniejszego horroru.Jednak sympatyczni dentyści przekonali dzieci, by nie bać się wizyty w gabinecie stomatologa, aby dbać o zęby, bo to bardzo ważne. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem . Na zakończenie spotkania p.Dyrektor Anna Fido wraz z uczniami i nauczycielami świetlicy podziękowała za wizytę.
J.Miś, M.Gawlik