Dzień Głośnego Czytania w bibliotece i w świetlicy

glosne czytanie

Ten dzień obchodzimy w Polsce od 2001 roku. Głośne czytanie w naszej szkole to już długoletnia tradycja przy okazji wielu różnych spotkań i realizacji programów oraz akcji czytelniczych. Tym razem w ramach współpracy Biblioteki Szkolnej i Świetlicy zorganizowaliśmy kilka spotkań z najmłodszymi uczniami. Dzieci poznały m.in. krótką historię tego święta, a następnie wysłuchały fragmentów wybranych książek.
Akcja czytelnicza w świetlicy rozpoczęła się od czytania przez dzieci i nauczyciela „Pippi Pończoszanki”. Kolejnym punktem tego wydarzenia były zajęcia plastyczne zainspirowane lekturą. Najlepsze prace należące do Nataszy Lizak, Zofii Żelazny i Zofii Rogóz otrzymały wyróżnienia. Potem dzieci poznały jeszcze kilka opowiadań z książki pt. „To ja! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciom odwagi” oraz fragmentów książki pt. „Wiosna w klinice małych zwierząt w Leśnej Górze”. Natomiast dzień wcześniej w klasach pierwszych czytane były fragmenty książek „Lutek i ciotka Józefina” oraz „Kot kameleon”. Najmłodsi uczniowie mogli również pierwszy raz odwiedzić bibliotekę i poznać zasady wypożyczania i zwracania książek.
Mamy ogromną nadzieję, że tego typu starania przyczynią się do szerszego zainteresowania książkami. Czytanie MA MOC! Daje szansę na osiąganie szkolnych sukcesów i wpływa na wszechstronny rozwój dzieci, dlatego będziemy głośno czytać przy każdej okazji, a nie tylko w czasie wyznaczonych dni.