Uczniowie klas pierwszych dołączyły do grona świetlików

Zgodnie z tradycją  naszej świetlicy w czwartkowe popołudnie odbyła się uroczystość "Pasowania na Świetlika" czyli przyjęcie do grona Świetlików najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zanim to nastąpiło uczniowie  klas I musieli wykazać się niezwykłą sprawnością i wiedzą. Zostały poddane kilku ciekawym próbom, a poprawnie wykonane zadania nagradzane były gorącymi brawami, oraz drobnymi nagrodami. Przygotowane próby przez wychowawców były tak dobrane aby sprawdzały wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin  życia świetlicowego i szkolnego. Były to próby: słuchu, zręczności, intelektu,  uśmiechu ...itd.
            Przyszłe Świetliki doskonale przeszły test gotowości świetlicowej, po czym złożyły w obecności dyrekcji uroczyste ślubowanie.
Uroczystość pasowania przeplatana była wierszami mówiącymi o zaletach przebywania w świetlicy na co dzień  w wykonaniu Gabrieli Basty, Oliwii Biedrońskiej, Kamili Jedynak i  Mikołaja Talandy  z klasy III a.
Na zakończenie  nowo przyjęte świetliki zaśpiewały piosenkę a pani dyrektor Anna Fido pożyczyła  wszystkim Świetlikom wielu przyjaciół, miłej zabawy oraz samych przyjemnych wrażeń z pobytu w świetlicy.

M. Gawlik, T. Giza, J. Miś