^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Zajęcia plastyczne: Bałwanki z kapsli

Obecna zima skąpi niestety śniegu.., dlatego w czasie zajęć świetlicowych dzieci robiły ostatnio bałwanki z.. kapsli.
Potrzebne były: kapsle, drewniane patyczki, lakier do paznokci na rumieńce i pisak do rysowania guzików. Jeszcze kawałeczki filcu na kapelusz/ garnek na głowę i wstążeczka/ szalik pod szyję.
Z ostrożnym użyciem pistoletów na klej, pod bacznym okiem pani Deszcz powstawały bałwanek za bałwankiem. Dzieci dobrze się bawiły! Poniżej zdjęcia z tych zajęć 

Galeria

A.Deszcz

Co w świetlicy słychać?

W  Szkolnych Świetlicach organizowane są zajęcia, które  opierają się głównie na metodzie jaką jest pedagogika zabawy. Pod tym pojęciem kryje się pragnienie, aby zabawa po zajęciach lekcyjnych była nie tylko najchętniej podejmowaną przez dzieci aktywnością ale również, żeby rozrywka dostarczała im łatwo przyswajalnej dawki relaksu, koleżeńskiego wsparcia i wiedzy. W ramach tych zajęć organizowane są między innymi  zajęcia ruchowe, zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne, zajęcia teatralne, kącik filmowy oraz tzw."odrabianki".
Chcemy, by świetlica była miejscem przyjaznym dziecku, jak również dostarczała pozytywnych emocji, wyzwalała właściwe postawy podczas zabawy, rozwijała zainteresowania i kształtowała osobowość naszych wychowanków.

Galeria

M.Gawlik

Gramy w karty edukacyjne

Świetliki dużo czasu spędzają na grach, a jak wiadomo – najlepiej uczy się przez zabawę. Gra w karty świetnie pomaga utrwalić zdobyte na lekcjach umiejętności matematyczne. Kto nie chciałby pograć takimi wielkimi kartami? Zabawa to super sprawa. W przyjemny sposób zacieśniamy więzy przyjaźni i koleżeństwa.

Galeria

M.Gawlik

„Marzycielska Poczta” do Wiktorii

Świetliki po raz kolejny  przystąpiły do akcji „Marzycielska Poczta”. Najpierw poznały historię Wiktorii i dowiedziały się, jak dziewczynka lubi spędzać wolny czas, co zbiera, jakie są jej ulubione zabawki, jakie sporty lubi oraz jakie jest jej marzenie. Następnie każdy samodzielnie napisał życzenia na pięknie wykonanych kartkach. Tradycyjne kartki  wysyłane  do ciężko chorych dzieci są często bezcennym wsparciem w walce z chorobą. Mamy nadzieję, że kartki i życzenia spodobają się Wiktorii oraz wywołają uśmiech na jej twarzy.

Galeria

M.Gawlik

Lekcja zdrowego stylu życia w świetlicy szkolnej

We wtorek, Świetliki odwiedziła nasza higienistka szkolna - p. Agata, która uświadomiła dzieci, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa zdrowa żywność. Każdy
z nas mógł dowiedzieć się w jaki sposób może wpływać na swoje zdrowie dzięki dokonywaniu właściwych wyborów żywieniowych . Ograniczenie słodyczy i spożywanie owoców
i warzyw to podstawa. Pani Agata opowiedziała dzieciom uczęszczającym do świetlicy, jak właściwie dbać o higienę osobistą oraz dlaczego tak ważne jest aktywne spędzanie czasu,
a w szczególności, w wieku szkolnym. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, zadawali gościowi pytania, na które dostawały rzetelne odpowiedzi.

Dziękujemy Pani Higienistce za miłe i pouczające spotkanie.

Galeria

M.Gawlik

Krzyżówkowy zawrót głowy

Wychowankowie grupy II, w ramach zajęć podjęli poważne wyzwanie, a mianowicie zaczęli rozwiązywać  krzyżówki. Zachęceni przez wychowawcę do pobierania krzyżówek, rozwiązywania
i wrzucania do pudełka,  z którego co tydzień będzie losowany zwycięzca. Jednak czy tylko z tego powodu tak chętnie rozwiązujemy krzyżówki? Jakie są zalety łamigłówek? Naukowcy twierdzą, że rozwiązywanie krzyżówek jest jednym z rozrywek intelektualnych, które w dużym stopniu wpływa na naszą pamięć i sprawność umysłową. Poza tym ćwiczymy w ten sposób logiczne myślenie, koncentrację, a także poszerzamy zasób słów. Zatem trenuj swój umysł.

Galeria

M.Gawlik

Kolorowe klocki na świetlicy

Klocki to zabawka tradycyjna. Intrygujące jest to, że nawet najprostsze klocki, nie tylko nie tracą na swej popularności, ale są zawsze mile widziane i wykorzystywane do zabawy przez dzieci. Świetliki również ochoczo zabrały się do tworzenia, budowania, konstruowania wymarzonych obiektów a musicie wiedzieć jedno - mają ogromną wyobraźnię.

Galeria

M.Gawlik

Światowy Dzień Zwierząt

Świetliki obchodziły Światowy Dzień Zwierząt, którego celem jest zmienienie zachowań ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz. Zwierzęta też mają swoje prawa. Świetliki o tym pamiętają.

Galeria

M.Gawlik

Pasowanie na świetlika

Zgodnie z tradycją świetlicy PSP nr 2 odbyło się kolejne, uroczyste „Pasowanie na Świetlika”.
Aby dołączyć do gromady świetlicowej, pierwszoklasiści w obecności wice dyrektor Małgorzaty Wódki , starszych kolegów
i wychowawców świetlicy musieli przejść przygotowane dla nich próby (śmiechu, zabawy, wiedzy, sprawności), po których złożyli honorową przysięgę.

„Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym, uśmiechniętym i koleżeńskim.
Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów,
Dbać o porządek i czystość w świetlicy.
Nigdy nie zapomnę powiedzieć:
Dzień dobry, dziękuję, przepraszam.
Obiecuję grzecznie się bawić i odrabiać lekcje.
I oczywiście kochać swoje panie!”.
Uroczystość „Pasowania na Świetlika” poprowadziła p. M. Gawlik oraz starsze świetliki: Justyna,
Jadzia i Kasia z III a G. Wierszami wszystkich zgromadzonych powitały Weronika i Agatka. Po zakończonej zabawie na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Galeria

M.Gawlik

Światowy dzień Pluszowego Misia

W tym roku NASZA ŚWIETLICA przyłączyła się do obchodów Dnia Pluszowego Misia obchodzonego na całym świecie 25 listopada. Tego dnia uczniowie przynieśli do świetlicy swoje ulubione pluszaki. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich misiach oraz bajkach, których bohaterami są misie. Po miłej pogawędce dzieci bawiły się trzymając swoje misie w zabawę
z krzesełkami , po czym chętne dzieci mogły narysować lub pokolorować misia. W tym dniu świetlica zamieniła się w Królestwo Misiów. 

J.Miś

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.