^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

„MAM TALENT” w świetlicy

1 marca w świetlicy szkolnej odbył się konkurs młodych talentów "MAM TALENT", podczas którego przebojowi  wychowankowie świetlicy prezentowali swoje umiejętności w tańcu, śpiewie, sztuczkach magicznych i akrobatycznych. Występy wszystkich uczestników spotkały się z bardzo miłym odbiorem widowni, która nie szczędziła braw i wyrazów uznania. Pomysłowość występujących przeszła najśmielsze oczekiwania. Emocji było co niemiara, a wyłonienie zwycięzców nie było łatwe , - ale udało się !

Zwycięzcy świetlicowego konkursu „Mam talent”
KATEGORIA -  ŚPIEW
I miejsce
Weronika Swierzyńska  z klasy II b
II miejsce

Miłosz  Wójtowicz z klasy III e
III miejsce

Marcelina Kogut z klasy II b
KATEGORIA - TANIEC
I miejsce 
Zofia Garncarz  z klasy III b 
II miejsce
Sara Grzeszczyk  i Emilia Wałaszek z klasy III b
III miejsce
Kamila Kmieć z klasy III d i Wiktoria Stręk z klasy III e
KATEGORIA- SZTUCZKI MAGICZNE
I miejsce
Artur Zych  z klasy III a
KATEGORIA  - AKROBACJE
I miejsce
Karol Twardy z klasy  III e
II miejsce
Gabriel Leżoń z klasy III b
Gratulujemy pięknych występów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji „Mam talent”. 

Galeria

M.Gawlik

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Koty”

Dzieci uczęszczające do świetlic szkolnych w naszej szkole wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Koty”. Jak wiadomo, nasze świetliki mają wiele talentów, z którymi dzielą się chętnie. Konkurs ten świetnie wpisuje się w zadania świetlicy, gdyż 17. 02 świętujemy Światowy Dzień Kota. Cele konkursu była promocja talentu dzieci
i młodzieży, kształtowanie postaw empatycznych, uwrażliwiających na piękno oraz edukacja poprzez promowanie i rozpowszechnianie zainteresowania tymi niezwykłymi zwierzętami, które swą tajemniczą i niezależną naturą zasłużyły na obchody Dnia Kota na świecie. Do konkursu zgłosiliśmy 16 prac. Wyniki zostaną ogłoszone wkrótce. Czekamy z niecierpliwością.

Galeria

M.Gawlik

Zabawy z chustą animacyjną w świetlicy szkolnej

Swietliki chętnie uczestnicza w zajęciach 
z wykorzystaniem chusty animacyjnej.  Chusta Klanza przypomina kolorowy spadochron.Zabawy z chustą mogą przybierać różne formy, zawsze jednak dostarczają uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń  i są jedną 
z najbardziej ulubionych zajęć w naszej świetlicy.

Galeria

M.Gawlik

„Podróże kształcą” – jedziemy do Francji

W Świetlicy Szkolnej rozpoczęliśmy cykl zajęć tematycznych pod hasłem „Podróże kształcą”. Celem spotkań będzie  zapoznanie Świetlików z podstawowymi wiadomościami na temat wszystkich krajów.  Pierwszym naszym państwem była Francja. Zajęcia miały zróżnicowaną formę.  Świetliki mogły zobaczyć a nawet dotknąć kopię Wieży Eiffla. Nasza koleżanka,  Marcelina z klasy II b, umiliła nam zajęcia ciekawą książką „O kangurze  Ludwiku i francuskim szyku” . Układaliśmy puzzle z francuskim krajobrazem, poznaliśmy tradycyjne potrawy serwowane w tym kraju oraz zwyczaje panujące we Francji. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały strój narodowy Francuzów.

Galeria

M.Gawlik

Przyjemny relaks z krzyżówką

Jak wszystkim dobrze wiadomo,  rozwiązywanie krzyżówek poprawia pamięć oraz rozwija twórcze myślenie. Świetliki w przyszłości chcą cieszyć się dobrą kondycją umysłową i trenują swoje mózgi poprzez rozwiązywanie różnorodnych łamigłówek
i rebusów. Rozwiązane krzyżówki wrzucają do pudełka,  z którego co tydzień losowani  są  szczęśliwcy. Dla każdego wybranego  krzyżówkowicza czeka niewielka  nagroda.

Galeria

M.Gawlik

ŚWIETLICOWY KONKURS „ZWIERZAKI W OBIEKTYWIE” ROZSTRZYGNIĘTY !!

Ogłoszony z ramienia świetlicy szkolnej konkurs: „Zwierzaki w obiektywie” został rozstrzygnięty! Wpłynęło wiele prac od uczniów naszej szkoły, - niewątpliwie wielkich miłośników zwierząt Pokazuje to, że dzieci kochają zwierzęta, a tym ostatnim jest w ich rodzinach bardzo dobrze.
Oceniano oryginalność, pomysł na zdjęcie, technikę i poziom artystyczny fotografii.
JURY POSTANOWIŁO NAGRODZIĆ NASTĘPUJĄCE OSOBY:

I miejsce Szymon Bieś z klasy V a
II miejsce Karolina Cieśla z klasy VI a Jakub Szułakiewicz z klasy II b G
III miejsce Dominik Kudła z klasy II b G Wiktoria Bąba z klasy II a G
Wyróżnienia otrzymują: Zuzanna Ostręga z klasy VI a Natalia Kogut z klasy II a G

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w najbliższym czasie, a wybrane prace zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE ZA UDZIAŁ W KONKURSIE

Organizatorzy, nauczyciele – wychowawcy świetlicy: A. Deszcz, M. Gawlik

Atrakcyjne klocki na świetlicy szkolnej

W naszej świetlicy pojawiły się nowe klocki, które uatrakcyjniły świetlikom pobyt na świetlicy. Radość dzieci jest dla nas najważniejsza a im więcej zabawek, tym więcej radości. A co potrafimy z nich stworzyć, zobaczcie sami. Dziękujemy p. Dyrektor.

Galeria

M.Gawlik

Zajęcia plastyczne: Bałwanki z kapsli

Obecna zima skąpi niestety śniegu.., dlatego w czasie zajęć świetlicowych dzieci robiły ostatnio bałwanki z.. kapsli.
Potrzebne były: kapsle, drewniane patyczki, lakier do paznokci na rumieńce i pisak do rysowania guzików. Jeszcze kawałeczki filcu na kapelusz/ garnek na głowę i wstążeczka/ szalik pod szyję.
Z ostrożnym użyciem pistoletów na klej, pod bacznym okiem pani Deszcz powstawały bałwanek za bałwankiem. Dzieci dobrze się bawiły! Poniżej zdjęcia z tych zajęć 

Galeria

A.Deszcz

Co w świetlicy słychać?

W  Szkolnych Świetlicach organizowane są zajęcia, które  opierają się głównie na metodzie jaką jest pedagogika zabawy. Pod tym pojęciem kryje się pragnienie, aby zabawa po zajęciach lekcyjnych była nie tylko najchętniej podejmowaną przez dzieci aktywnością ale również, żeby rozrywka dostarczała im łatwo przyswajalnej dawki relaksu, koleżeńskiego wsparcia i wiedzy. W ramach tych zajęć organizowane są między innymi  zajęcia ruchowe, zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne, zajęcia teatralne, kącik filmowy oraz tzw."odrabianki".
Chcemy, by świetlica była miejscem przyjaznym dziecku, jak również dostarczała pozytywnych emocji, wyzwalała właściwe postawy podczas zabawy, rozwijała zainteresowania i kształtowała osobowość naszych wychowanków.

Galeria

M.Gawlik

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.