Święto balona

Młodsi uczniowie naszej szkoły dostali od starszych kolegów i koleżanek prezent na dzień dziecka – piękne kolorowe balony. Z tego też powodu w dniu 4.06.2018r.
w trakcie zajęć świetlicowych odbyły się konkursy z balonem w roli głównej. Zawody składały się z szeregu konkurencji – przejścia pod sznurem balonów, podbijania balonów  jak najdłużej bez dotknięcia ziemi, trafianie balonem do bramki czy wyścig z balonem – kto pierwszy przekopie balon na drugą stronę boiska. Emocji było co niemiara, wszystkie dzieci bawiły się wspaniale. Dziękujemy starszym, że pomyśleli o swoich młodszych kolegach i zapewnili im dzień pełen wspaniałych wrażeń.

K.Liro, M.Gawlik

Zawody „Gramy w Warcaby”

W dniu 25 maja odbyły się w naszej szkole zawody: „Gramy w Warcaby” w których wzięło udział 16 uczniów klas II i III oddziałów Szkoły Podstawowej. Po zaciętych eliminacjach w finale znalazło się 4 uczniów, którzy ostatecznie uplasowali się na następujących pozycjach:

1 miejsce: Norbert Minor kl. 3c

2 miejsce: Maksymilian Bil kl. 3e

3 miejsce: Dominik Wajda kl. 2a

4 miejsce: Paweł Cygan kl. 3e

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

J. Miś, M. Gawlik, K. Wajda

Zajęcia świetlicowe pt.: „Ryba”

Wczoraj w szkolnej świetlicy pod kierunkiem p.Deszcz odbyły się zajęcia plastyczne: „Ryba”. Zostały one zainspirowane wierszykiem Michała Jankowiaka pod takim właśnie tytułem, - oto jego fragment:
Pewna ryba

sobie gdyba.
„Pragnę fruwać niczym ptak,
lecz nie mogę, no bo jak ?
 Świetlicowa społeczność ;) znalazła radę na kłopot ryby: dzieci konstruowały rybki z kolorowego papieru i spinaczy do bielizny. Malowały im usta i przyklejały ruchome oczka. Rybki fruwały w ich rękach . Oto foto sprawozdanie z tych zajęć.

A.Deszcz

Pomysłowe świetliki

Świetliki  rozpoczęły cykl zajęć pod hasłem „Pomysłowe świetliki”. W trakcie zajęć będą majsterkować, wykonywać upominki, ozdoby i inne fantazyjne drobiazgi. Każdy powód jest dobry, by obdarować kogoś miłym upominkiem, dobrym słowem. Dziś wykonaliśmy okolicznościowe kartki w kształcie  rybek  i ślimaków.

„MAM TALENT” w świetlicy

1 marca w świetlicy szkolnej odbył się konkurs młodych talentów "MAM TALENT", podczas którego przebojowi  wychowankowie świetlicy prezentowali swoje umiejętności w tańcu, śpiewie, sztuczkach magicznych i akrobatycznych. Występy wszystkich uczestników spotkały się z bardzo miłym odbiorem widowni, która nie szczędziła braw i wyrazów uznania. Pomysłowość występujących przeszła najśmielsze oczekiwania. Emocji było co niemiara, a wyłonienie zwycięzców nie było łatwe , - ale udało się !

Zwycięzcy świetlicowego konkursu „Mam talent”
KATEGORIA -  ŚPIEW
Weronika Swierzyńska  z klasy II b

Miłosz  Wójtowicz z klasy III e

Marcelina Kogut z klasy II b
KATEGORIA - TANIEC
Zofia Garncarz  z klasy III b
Sara Grzeszczyk  i Emilia Wałaszek z klasy III b
Kamila Kmieć z klasy III d i Wiktoria Stręk z klasy III e
KATEGORIA- SZTUCZKI MAGICZNE
Artur Zych  z klasy III a
KATEGORIA  - AKROBACJE
Karol Twardy z klasy  III e
Gabriel Leżoń z klasy III b
Gratulujemy pięknych występów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji „Mam talent”.

M.Gawlik

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Koty”

Dzieci uczęszczające do świetlic szkolnych w naszej szkole wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Koty”. Jak wiadomo, nasze świetliki mają wiele talentów, z którymi dzielą się chętnie. Konkurs ten świetnie wpisuje się w zadania świetlicy, gdyż 17. 02 świętujemy Światowy Dzień Kota. Cele konkursu była promocja talentu dzieci
i młodzieży, kształtowanie postaw empatycznych, uwrażliwiających na piękno oraz edukacja poprzez promowanie i rozpowszechnianie zainteresowania tymi niezwykłymi zwierzętami, które swą tajemniczą i niezależną naturą zasłużyły na obchody Dnia Kota na świecie. Do konkursu zgłosiliśmy 16 prac. Wyniki zostaną ogłoszone wkrótce. Czekamy z niecierpliwością.

M.Gawlik

Zabawy z chustą animacyjną w świetlicy szkolnej

Swietliki chętnie uczestnicza w zajęciach
z wykorzystaniem chusty animacyjnej.  Chusta Klanza przypomina kolorowy spadochron.Zabawy z chustą mogą przybierać różne formy, zawsze jednak dostarczają uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń  i są jedną
z najbardziej ulubionych zajęć w naszej świetlicy.

„Podróże kształcą” – jedziemy do Francji

W Świetlicy Szkolnej rozpoczęliśmy cykl zajęć tematycznych pod hasłem „Podróże kształcą”. Celem spotkań będzie  zapoznanie Świetlików z podstawowymi wiadomościami na temat wszystkich krajów.  Pierwszym naszym państwem była Francja. Zajęcia miały zróżnicowaną formę.  Świetliki mogły zobaczyć a nawet dotknąć kopię Wieży Eiffla. Nasza koleżanka,  Marcelina z klasy II b, umiliła nam zajęcia ciekawą książką „O kangurze  Ludwiku i francuskim szyku” . Układaliśmy puzzle z francuskim krajobrazem, poznaliśmy tradycyjne potrawy serwowane w tym kraju oraz zwyczaje panujące we Francji. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały strój narodowy Francuzów.

Przyjemny relaks z krzyżówką

Jak wszystkim dobrze wiadomo,  rozwiązywanie krzyżówek poprawia pamięć oraz rozwija twórcze myślenie. Świetliki w przyszłości chcą cieszyć się dobrą kondycją umysłową i trenują swoje mózgi poprzez rozwiązywanie różnorodnych łamigłówek
i rebusów. Rozwiązane krzyżówki wrzucają do pudełka,  z którego co tydzień losowani  są  szczęśliwcy. Dla każdego wybranego  krzyżówkowicza czeka niewielka  nagroda.