Zielona szkoła Kudowa Zdrój dzień trzeci, turnus drugi

W niedzielę z samego rana zjedliśmy pyszne śniadanie a następnie udaliśmy się na Mszę Świętą. Towarzyszące słońce nie odstępowało nas ani na krok, pomimo ciągle zmieniających się prognoz pogody. Korzystając z tych uroków postanowiliśmy udać się na lody, gofry itp. do Parku Zdrojowego, który założony został w XVIII wieku w miejscu wypływania źródeł mineralnych u podnóża góry zwanej Parkową. Bogata zróżnicowana w zależności od pory roku roślinność parku obfituje w agawy, kaktusy, opuncje, draceny, saganowce i rododendrony . Po takim relaksie udaliśmy się do Kaplicy Czaszek. To wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich z lat 1740-42 i 1744-45 oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku. Ściany i sufit kaplicy wyłożone są olbrzymią ilością czaszek i kości ludzkich. Pod podłogą natomiast spoczywa kilkadziesiąt tys. szczątków ludzi. Podczas zwiedzania kaplicy mogliśmy je pooglądać.

Wieczór za to upłynął nam na licznych atrakcjach grach, konkursach i konkurencjach sportowych.

T. Łabędź, J.Bieś, T.Giza, J.Wajda