Planeta Energii

Program edukacyjny - Planeta energii

„Planeta Energii” to autorski program edukacyjny Grupy Energa, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego celem jest propagowanie wiedzy o energii elektrycznej, w tym o jej bezpiecznym i rozsądnym użytkowaniu oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw. Program realizowany jest w formie konkursu dla nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych grup świetlicowych. Ich zadanie polega na przeprowadzeniu lekcji - zajęć na temat energii elektrycznej na podstawie udostępnionych przez Grupę Energa materiałów dydaktycznych. To dla pedagogów znakomita okazja, by wyjść poza schemat zwykłych zajęć szkolnych i w kreatywny sposób poprowadzić lekcje na temat prądu.
            Uczestnicząc w programie uczniowie bliżej poznają źródła energii, dowiedzą się co to jest prąd i do czego nam jest potrzebny. Na stronie programu mogą rozwiązywać quizy, puzzle edukacyjne, gry i inne zabawy dla dzieci w wieku szkolnym.
            Honorowy patronat nad VI edycją „Planety Energii” sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.
            Patronem merytorycznym jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

M. Gawlik, J.Wójtowicz