Wheel of fortune

Wielkimi krokami zbliża się koniec drugiego turnusu... Czasu, podobnie jak innych rzeczy niematerialnych, nie można zatrzymać... Dzisiejsze zajęcia były nie tylko podsumowaniem naszych wojaży lingwistycznych, ale okazją, by powtórzyć i utrwalić słownictwo, z którego korzystaliśmy podczas półkolonijnych gier i zabaw, a także pogadanek o kulturze, symbolach i ciekawostkach dotyczących krajów anglojęzycznych. Uczestnicy wzięli udział w konkursie "Wheel of Fortune" i pozwolili zbadać swą wiedzę wertykalnie oraz horyzontalnie. Prowadząca była pozytywnie zaskoczona i bardzo dumna ze swoich młodych podopiecznych. Autor "Małego Księcia" zwykł mawiać, że jedynie dzieci wiedzą, czego szukają. Skoro przekazana wiedza została w głowach, to śmiem twierdzić, że była pożądana (może nie uświadomiona, ale głód wiedzy został – przynajmniej częściowo – zaspokojony).

FITNESS TEAM Fitness, bądź inna forma aktywności jest lepsza niż żadna. Warto podjąć wysiłek, ponieważ regularne uprawianie jakiegoś sportu samo w sobie jest już wielkim sukcesem. Półkolonijna sala fitness jest świetnym miejscem, tętniącym energią i śmiechem. Ćwiczenia w grupie, wspólne wesołe treningi to chwile, które zostaną w naszej pamięci na zawsze, a być może zachęcą kolejnych półkolonistów do dodatkowej aktywności w ciągu roku. Fitness w grupie jest nie tylko całkiem niezłą zabawą, podczas ktorej czas mija naprawdę bardzo szybko, ale wykonuje się wspólnie różne ćwiczenia, co może być zaletą szczególnie dla osób początkujących, które czują się raźniej ćwicząc z innymi. Trenerka, pani Kasia, pokazuje nam dużo ćwiczeń, które można potem wykonywać samodzielnie w domu, ponieważ większość z nich wykorzystuje jedynie ciężar ciała. Duża różnorodność układów motywuje i mobilizuje, a formuła zajęć integruje uczestników, co może zaprocentować ciekawą znajomością, bądź przyjaźnią.

Magdalena Bobro

iQ Edukacja Humanistyczno-Lingwistyczna