Jak wspomagać dziecko w nauce szkolnej

Dnia 12 styczna bieżącego roku podczas spotkania podsumowującego pracę szkoły w I semestrze rodzice uczniów klas IV- VI wzięli udział w krótkim szkoleniu pt. „Jak wspomagać dziecko w nauce szkolnej” prowadzonym przez p. Klarę Wąż.  Prezentacja zawierała omówienie podstawowych reguł  rządzących procesami zapamiętywania oraz zasad sprzyjających nabywaniu przez uczniów  najistotniejszych wiadomości i umiejętności.  W szkoleniu podkreślono ważną rolę rodziców w motywowaniu dziecka do wysiłku intelektualnego oraz, w konsekwencji w odniesieniu przez niego sukcesu.  Prezentacja dostępna jest na naszej stronie internetowej w zakładce dla rodzica.

Materiały szkoleniowe

K.Wąż