Życie biblioteki

„Tysiąc powodów by czytać”

1.Organizatorem konkursu na terenie szkoły jest Biblioteka Szkolna.

2.Organizatorem konkursu na etapie ogólnopolskim jest Empik S.A.

3.Główną nagrodą dla pięciu zwycięskich szkół będzie zestaw 1000 książek, wybranych przez Laureata z listy tytułów przekazanych przez organizatora, po ogłoszeniu wyników.

4.Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo: I etap szkolny, II etap ogólnopolski

5.Prace konkursowe na terenie szkoły będzie oceniać powołana komisja, która wybierze jedno zdjęcie do II etapu. Laureat etapu szkolnego otrzyma nagrodę niespodziankę.

6.Osoby zaangażowane w projekt będą mogły w pierwszej kolejności wziąć udział w wyjeździe do Krakowa na Międzynarodowe Targi Książki, które odbędą się pod koniec października.

7.Termin zgłoszenia do konkursu szkolnego upływa 25 września 2017 r.

8.Termin zgłoszenia do konkursu ogólnopolskiego jednej pracy wybranej przez komisję upływa 27 września 2017 r.

9.Każda klasa zgłasza jedną pracę konkursową, którą stanowi jedno zdjęcie w zaaranżowanej scence przedstawiającej okładkę dowolnie wybranej książki, nie większe niż 5 MB.

10.Uczestnicy dodatkowo przedstawiają pisemny opis jak przebiegały przygotowania do realizacji fotografii i uzasadnienie wyboru tytułu książki.

11.Z chwilą zgłoszenia szkoły do II etapu praca konkursowa będzie umieszczona w ogólnopolskiej Galerii Prac i widoczna dla wszystkich użytkowników.

12.Zwycięzcy konkursu będą wyłaniani poprzez głosowanie na stronie

13.Każdy głosujący może oddać jeden głos na pracę konkursową każdego dnia trwania głosowania.

14.Głosowanie będzie trwało od 2 października 2017 r. od godz. 12:00 do dnia 22 października 2017 r. do godz. 17:00.

15.Lista laureatów zostanie ogłoszona na stronie konkursowej.

16.Uczniowie biorący udział w konkursie powinni dostarczyć zgodę rodziców. Odpowiedni druk będzie dostępny w Bibliotece Szkolnej.

17.Szczegółowe postanowienia konkursu znajdują się w Regulaminie przedstawionym przez Organizatora na stronie oraz w Bibliotece Szkolnej.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!!!

Opracowanie: D. Pikul, M. Pikul