^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Artykuły

Pracownia komputerowa

 

PRACOWNIA KOMPUTEROWA

      

          Pracownia komputerowa w naszej szkole powstała 11.10.2004 r. w ramach projektu "Pracownia internetowa w szkole podstawowej w 2004 r." prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.  Do tej pory uczniowie korzystali ze starej pracowni komputerowej, mieszczącej się w sąsiadującym ze szkołą  gimnazjum, co było dużym utrudnieniem dla dzieci i nauczycieli.  

 

          Zaprojektowany specjalnie dla szkolnych pracowni system składa się z następujących elementów:

·        1 serwera (Microsoft SBS 2003 PL);

·        10 komputerów uczniowskich (Windows XP Profesjonal PL);

·        laserowej, czarno-białej drukarki;

·        skanera;

·        laptopa;

·        wideoprojektora.

          Szkoła przystępująca do programu musiała zapewnić we własnym zakresie i na własny koszt:

·        Salę na pracownię komputerową odpowiednio umeblowaną, pomalowaną i zabezpieczoną.

·        Wydzieloną  instalację elektryczną.

·        Łącze dostępne do sieci INTERNET.

  Pracownia przeznaczona jest na lekcje informatyki i zajęcia kółka informatycznego.

   Opiekunem jest Pani mgr Małgorzata Wódka.

Zmiana opiekuna pracowni nastąpiła z dniem objęcia przez p. Małgorzatę Wódkę funkcji wice dyrektora szkoły (1.09.2012r.). Nowym opiekunem została p. Wioletta Zych

GALERIA 

         

          

           

            

PRACOWNIA 2013

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej dzięki przychylności Burmistrza Stanisława Początka, staraniom Dyrektora ZOSIP-u Mariana Gajdy, Dyrektor Anny Fido, rodziców doczekali się 15 nowoczesnych komputerów, dzięki którym lekcje informatyki będą atrakcyjniejsze.

Komputery All In One Think Centre Edge 62 z to jedna z najnowszych linii produkcyjnych znanej na całym świeciefirmy Lenovo, która przed kilkoma laty przejęła część linii produkcyjnychsprzętu komputerowego od prekursora w branży IT firmy IBM.

Komputery All In One Think Centre Edge to nie tylko nowe eleganckie komputery, które dobrze wyglądają, ale również działają jeszcze lepiej. To nowy trend w komputerach stacjonarnych, które są niezawodne, wydajne i ergonomiczne. Mają zintegrowane funkcje multimedialne, zajmują mało miejsca na biurku, prezentują się efektownie, pobierają niewiele energii i są ciche. Tak w skrócie można opisać nowoczesne komputery All In One, których komponenty ukryte są w nieco szerszych obudowach monitorów LCD. Używając tego typu komputerów oszczędzamy miejsce, pieniądze i środowisko. Wspomniane komputery posiadają Certyfikat ENERGY STAR 5.0. Zajmują o 70% mniej miejsca niż tradycyjny komputer typu Tower z 19 - calowym monitorem LCD i są wyposażone w kamerę internetową, wbudowany mikrofon i wewnętrzne głośniki.

Należy tu zaznaczyć, że wspomniane komputery zostały wyposażone w najnowsze dostępne na rynku oprogramowanie systemowe Windows 8, oraz pakiet biurowy MS Office 2013, którego światowa premiera była 29-01-2013 roku!

Dzięki otwarciu przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 licencji grupowej OLP Microsoft EDU, uczniowie dąbrowskiej dwójki, jako pierwsi mają dostęp do najnowszego oprogramowania i aktualizacji aplikacji MS Office firmy Microsoft.

Można, zatem śmiało powiedzieć, że na dzień dzisiejszy nasza szkoła posiada najnowocześniejszą pracownię komputerową w mieście.

W roku szkolnym 2014/2015 pracownia wzbogaciła się o wideo projektor/rzutnik. Urządzenie to zdecydowanie ułatwia uczniom poznanie nowych treści programowych.

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.