W KRÓLESTWIE PSZCZÓŁ

pszczoły

Dzisiaj Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody uczestniczyły w zajęciach, których celem było budzenie świadomości u dzieci jak ważne i pożyteczne są pszczoły dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.
Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” dlatego ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat. Podczas zajęć przedszkolaki utrwaliły wiedzę dotyczącą ważnej roli życia pszczół dla ludzi, etapów narodzin pszczoły, pracy pszczelarza i narzędzi potrzebnych do jego pracy. Ponadto przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na przedszkolnej wystawce. Nie mogło również zabraknąć degustacji różnych rodzajów miodu. Ten słodki i pachnący miodem dzień upłynął nam w miłej atmosferze.