Przygotowania przedszkolaków do Wielkanocy

wesolychswiatOP

Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych w tym tygodniu aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach do tegorocznych świąt. Zapoznaly się z tradycjami, obyczajami, rozmawiamy o symbolach Wielkiej Nocy, posiały rzeżuchę, wykonywały piękne prace plastyczne.
Jedną z tradycji Świąt Wielkanocnych, jest uroczyste śniadanie, podczas którego dzieli się jajkiem i składa życzenia. Również w naszym oddziale przedszkolnym ta tradycja jest kultywowana. Na stole nie zabrakło tradycyjnych wielkanocnych przysmaków. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania.
W tym wyjątkowym czasie przedszkolaki udały się również z życzeniami do naszej dyrekcji szkoły, seniorów z Dziennego Domu "Senior+" oraz podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy.
Nasze przedszkolaki życzą wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych. Radosnego wiosennego nastroju. Niech ten świąteczny czas będzie źródłem nadziei i wiary Wesołego Alleluja.