"Dzień Dentysty" w oddziałach przedszkolnych.

dziendentystyDnia 5 marca obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym "Dzień Dentysty". Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję zapoznać się z pracą dentysty, a przede wszystkim przełamać lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz utrwalić wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Panie pokazały dzieciom prawidłowy sposób mycia zębów oraz opowiedziały ciekawostki na temat zdrowego odżywiania m.in. dlaczego należy chrupać marchewkę oraz czego unikać podczas posiłku. Podkreślono jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.