Światowy Dzień Zwierząt

dziwenzwierzat4 października obchodzony jest ,,Światowy Dzień Zwierząt'. Dzień ten ma na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. W związku z tym w naszym oddziale przedszkolnym w grupie Odkrywców Świata i Tropicieli Przyrody również świętowaliśmy ten dzień. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców oraz opieki nad nimi. Dowiedziały się, że zwierzęta to nie zabawki czują podobnie tak jak my. Odgadywały zagadki o zwierzętach, śpiewały piosenki, wykonywały prace plastyczno-techniczne, tańczyły i bawiły się do "zwierzakowych" utworów. Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.