Przedszkolaki odwiedziły Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej

strazpozarnaprzedszkole

„Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali

I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale,

By ratować ludzkie życie, walcząc też o swe przeżycie.

To Strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie?”

16 czerwca Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Wizyta ta wzbudziła ogromne zainteresowanie. Przed wejściem głównym czekali na nas panowie strażacy, którzy na powitanie przygotowali hełmy i tzw. „ ubrania specjalne”, aby każdy z przedszkolaków poczuł się „ Małym Strażakiem” oraz zapoznali nas z zasadami i regułami bezpieczeństwa obowiązującymi w jednostce Państwowej Straży Pożarnej. Następnie oprowadzili przedszkolaków, ukazując miejsca, sprzęt i wozy strażackie, niezbędne do ratowania życia. Przedszkolaki poznały pracę strażaka i uświadomiły sobie jak ważny, odpowiedzialny i niebezpieczny jest to zawód. Dowiedziały się w jakich okolicznościach, do jakich zdarzeń należy wezwać straż pożarną i jak należy się zachować w razie zagrożenia życia własnego lub cudzego. W celu utrwalenia numeru telefonu 998 i odpowiednich zachowań np. w razie pożaru czy wypadku. Dzieci wzięły udział w scenkach sytuacyjnych w Sali edukacyjnej „ Mały Strażak”. Największą frajdą dla przedszkolaków było gaszenie pożaru. Odkrywcy Świata i Tropiciele Przyrody serdecznie dziękują Panu Karolowi Piekielniakowi za miłe przyjęcie, cenne informacje na temat zasad bezpieczeństwa oraz zapoznanie z pracą strażaka.