Ścieżka sensoryczna w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami"

sciezkasensoryczna

Za oknami w pełni Polska złota jesień. Korzystając z uroków jesieni bierzemy jak najczęściej udział w zabawach z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.
Dziś nasze przedszkolaki miały okazję spacerować po jesiennej ścieżce sensorycznej, która swoim wyglądem i zapachem przeniosła nas do lasu. Do jej wykonania zostały wykorzystane zgromadzone jesienne skarby.
Dzieci z przyjemnością stąpały swoimi stopami po śliskich kasztanach, szeleszczących liściach, szorstkich orzechach, kłujących szyszkach, twardych żołędziach i kłujących gałązkach świerku. Dla dzieci korzystanie ze ścieżki sensorycznej stanowi zabawę, a jednocześnie jest to sposób na poprawę motoryki dużej, rozwój wyobraźni dotykowej oraz poprawę równowagi i koordynacji ruchowej i stymulację receptorów nerwowych w stopach, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po ścieżce sensorycznej sprawił naszym przedszkolakom mnóstwo radości.