Światowy Dzień Dentysty

zien dentysty

"Pan dentysta leczy zęby, wszyscy o tym wiedzą.
A szczególnie dzieci, które wciąż cukierki jedzą.
Kiedy nagle ząb zaboli, na fotelu siadasz.
I po chwili mocną plombę w zębie już posiadasz.
Szczotka, pasta to są zębów wielcy przyjaciele.
Myj dokładnie swoje zęby, nie tylko w niedzielę"
Dziś w naszych oddziałach przedszkolnych"Dzień Dentysty". Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Podkreślono jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Zaśpiewały piosenkę „Szczotka, pasta” z repertuaru zespołu „Fasolki”. Na koniec wykonały prace plastyczne.
Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.
B.Pikul, A.Czerwony, A.Krawczyk