Dzień Kota

kotprzedszkole

17 lutego w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy nietypowe święto – „Światowy Dzień Kota”.
Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne rasy kotów, zapoznawały się z kocimi obyczajami i ciekawostkowi z życia naszych pupilów oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: wykonywanie obroży dla kotka z drucika kreatywnego i koralików, dopasowywanie kolorów rożnych figur do siebie, przenoszenie kolorowych pomponików za pomocą pęsety i szczypców do kolorowych obręczy, matematyczne myszki, czyli doprawianie myszkom wąsów ze spinaczy oraz rozpoznawanie przedmiotów ukrytych w worku przy pomocy tylko zmysłu dotyku.
Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.
B.Pikul, A.Krawczyk